Dekoracje ślubne –  przejrzałaś już całego Pinteresta i głowa puchnie Ci od nadmiaru zdjęć i różnego rodzaju inspiracji (zwłaszcza tych DIY). Mimo, że wcześniej wiedziałaś co to umiar i klasa, tak teraz zapominasz, że sala weselna to nie cyrk. Dekoracje ślubne, których należy unikać to nie tylko te pełne przepychu, ale również takie, o których zapominamy a później na zdjęciach weselnych widzimy tylko i wyłącznie je! Czytając ten artykuł pamiętaj, że o gustach się nie dyskutuje, a ten artykuł ma w sobie nieco humoru – więc nie bierz wszystkiego tak bardzo do siebie! 😉 No to… zaczynamy!

dekoracje ślubne

Kopuły samotności

Mam na myśli te piękne monumentalne stojaki z kwiatami, które tak ochoczo ostatnio wybierane są jako dekoracje ślubne. Pewnie, że są urokliwe pod warunkiem, że nie zasłaniają całego stołu. Mało komfortowe, gdy goście siedzący przy jednym stole nie widzą siebie nawzajem. Dodatkowo jeśli spojrzymy na sale z daleka może okazać się, że nic poza tymi dekoracjami po prostu nie widać. Jeśli wybieramy takie rozwiązanie pamiętajmy o umiarze. Nie zamawiajmy wielkich bukietów, które stworzą nad gośćmi leśne kopuły, tylko delikatne kwiaty dopełniające całą aranżację sali.

Święta trójca

Coca-cola, fanta, sprite – o ich obecności na stołach bardzo często zwyczajnie nie pamiętamy. Niestety! Zdjęcia nie zapominają i później na Wszych pięknych fotografiach ślubnych widnieją plastikowe butle na każdym stole. Jak to rozwiązać? Jedni mówią – przelewać do karafek, albo szklanych butelek zamykanych na „zatrzask”! Na pewno jest to jakieś rozwiązanie. Ja osobiście jak myślę o przelaniu coca-coli do butelki, a następnie otwieraniu jej i zamykaniu to niestety cierpną mi zęby (ale spokojnie, możliwe że to tylko moje odczucie). Moją propozycją jest zorganizowanie stołu przy bufecie, gdzie takie napoje w szklanych butelkach  będą stały. Dodatkowo jeśli np. Wasze wesele jest w stylu rustykalnym, możesz zorganizować blaszaną dużą misę, gdzie wetkniecie buteleczki w lód.

Jeden kolor

Nie stawiaj na jeden kolor dekoracji ślubnych. W przypadku, gdy wybierzesz z palety ten intensywny goście mogą mieć wrażenie, że znajdują się w gigantycznym balonie, z którego nie ma jak uciec. Lepszą opcją jest już dobór jasnego koloru (przynajmniej unikniesz wrażenia zamknięto pudełka), ale taka decyzja również może okazać się zgubna. Dlaczego? Ponieważ będzie mdło! Najlepszą opcją jest mieszanie kolorów dekoracji. Jeśli boisz się odważnych barw – postaw na delikatne palety, ale chociaż trochę różniące się od siebie.

Za dużo wszystkiego

Podobają Ci się dekoracje ślubne z tiulem? A może jesteś fanką cekinów? Super! Bardzo cenię sobie oryginalność, dopóki nie okaże się, że cały stół Państwa Młodych jest pokryty owym tiulem, czy cekinami. Oryginalne akcenty – tak! Cała sala pokryta jednym rodzajem materiału – zdecydowanie nie!

dekoracje ślubne

W blasku świec 

Jak wiemy świece to jedne z bardziej romantycznych elementów dekoracji. Ja również jestem wielką fanką ich blasku. Pod warunkiem, że nie zagrażają zdrowiu gości. Ustawianie dużych świec na podłodze ma swój urok, jednak może pojawić się problem, gdy ktoś o taką dekorację się potknie. Spalona wykładzina, czy rąbek sukienki nie wróży nic dobrego. Jest spora szansa, że większość domów weselnych nie zaakceptuje takich dekoracji. Jednak jeśli jakiś się zgodzi – proszę zachowaj umiar! 

Jaki morał? Bądź rozsądna! Czasami w natłoku inspiracji weselnych człowiek potrafi zgubić to czego tak naprawdę szuka. Dlatego spokojnie i z dystansem przechodź przez wszystkie pomysły dotyczące wystroju. Jednak pamiętaj też, że nawet jeśli okaże się, że czegoś nie przemyślałaś i dekoracje niekoniecznie poszły po Twojej myśli to jest szansa, że nikt tego nie zauważy. Czasami są to tylko szczegóły, o których wiesz tylko Ty (oczywiście pod warunkiem, że nie zamknęłaś gości w kolorowym pudełku  ;))

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej praktycznych porad sprawdź mój inny artykuł Błędy podczas organizacji ślubu i wesela

 

Zdjęcia: pinterest