Małe wesele ma naprawdę wiele zalet. Mniejsza liczba gości nie tylko obniża koszty ślubu, ale także pozwala Wam i Waszym gościom na stworzenie bardziej kameralnej atmosfery. Poza tym posiadanie małego wesela daje możliwość  kreatywnego korzystania z motywów przewodnich i usadzenia gości, co pozwala pozostawić bardziej osobisty akcent, który naprawdę odzwierciedla Was i Waszą miłość. Jeśli planujecie organizację małego przyjęcia weselnego i potrzebujecie trochę inspiracji to koniecznie sprawdźcie co dla Was przygotowałam.

Unikalne wnętrze

Brak konieczności umieszczania setek gości pod jednym dachem oznacza, że można swobodnie wykazać się kreatywnością w wyborze miejsca. Zastanówcie się – może chcielibyście wziąć ślub w miejscu, w którym spotkaliście się po raz pierwszy, na przykład w kawiarni? A może macie piękny ogród za domem i to właśnie tam chcielibyście powiedzieć sobie „tak”? Wybór takiego miejsca sprawi, że Wasz dzień będzie jeszcze bardziej sentymentalny i znaczący.

małe wesele

Ciekawsze menu

Chcecie pominąć firmę cateringową i wybrać coś bardziej wyjątkowego? Wynajmijcie food trucki na przyjęcie na zewnątrz. Rozważcie takie, które serwują dania takie jak świeża pizza opalana drewnem, falafel, tacos uliczny, a nawet food trucki z lodami. Takie rozwiązanie na pewno doda trochę więcej luzu podczas przyjęcia. Oczywiście jeśli wolicie bardziej tradycyjne rozwiązania to skorzystanie z usługi firmy cateringowej niesie ze sobą sporo korzyści w przypadku mniejszej liczby osób. Możecie wybrać ciekawsze dania i więcej rodzajów.

Ślub na wyjeździe

Zważywszy na mniejszą liczbę gości weselnych możecie wybrać miejscowość niekoniecznie tę, w której mieszkacie albo skąd pochodzicie. Taki wyjazd będzie Wam dużo łatwiej skoordynować niż w przypadku, gdyby Wasze wesele miało być na np. sto osób. Być może obydwoje macie jakieś miejsce, do którego uwielbiacie wracać. Dla miłośników żeglugi ciekawym rozwiązaniem będzie też zorganizowanie ślubu na statku! 

Wymiana dań

Ja wiem, że to gryzie się z naszą polskością, ale może odważycie się na takie luźne (i przede wszystkich ciekawe) podejście do organizacji Waszego wesela. Mianowicie, jeśli planujecie zaprosić niewielką grupę rodziny i przyjaciół możecie poprosić ich o przyniesienie wybranych przez nich potraw. To świetny sposób, aby goście mogli się bardziej zintegrować podczas samego już przyjęcia i być może wymienić przepisami.

Prezenty!

Dzięki zaproszeniu mniejszej liczby osób może okazać się, że macie jeszcze w zapasie całkiem spore rezerwy budżetu. Wykorzystajcie je na unikalne prezenty dla gości. Możecie podarować gościom domowe wypieki, przetwory, muesli lub spersonalizowane prezenty (dla każdego inny)

Nie tylko jeden dzień

Organizując mniejsze wesele możecie poprosić swoich gości o dostępność nie przez jeden wieczór, a np przez dwa, a nawet trzy! Możecie podzielić te dni, na formalny i bardziej luźny. Ciekawym pomysłem jest rozpalenie ogniska bądź aktywnie spędzenie drugiego dnia. Pierwszy zostanie w pamięci jako bardziej podniosły, natomiast drugi jako po prostu miłe spędzanie czasu w gronie najbliższych. 

małe wesele

Ekstrawagancki outfit 

Możliwe, że to jedyny moment kiedy możecie zaszaleć ze strojami i trochę odbić od tradycji. Zamiast białej sukni może być w kwiaty, a klasyczny garnitur może zastąpić taki z ciekawym printem. Nieważne co wybierzecie, jednego możecie być pewni – kuzynka brata mamy szwagra na pewno Was nie skrytykuje (ponieważ jej nie będzie! ;)) 

Gry zespołowe

Zaplanujcie gry zespołowe dla najbliższych. Możecie rywalizować między rodzinami, albo mieszać składy. Wszyscy na pewno chętnie wezmą udział w takich zabawach i przede wszystkim Wasze wesele zyska dzięki temu na oryginalności. Zaplanujcie też nagrody, które ukoronują zwycięzców. 

Małe wesele jest nie tylko przyjazne dla budżetu, ale daje również swobodę, aby to specjalne wydarzenie było idealnym odzwierciedleniem Was. W końcu małżeństwo polega na celebrowaniu miłości między Wami, a gronem najbliższych Wam osób.