Torty weselne zawsze były ważną częścią tradycji ślubnych, a przez lata rozwijały się i ewoluowały w centrum wszystkich uroczystości. Jak mawiają – dobry deser to klucz do dobrej imprezy! Tak jak wszystko inne, dobre ciasto musi być starannie wybrane, wyselekcjonowane i przedstawione zgodnie z ogólnym motywem ślubu. Mimo, że wybór tortu może wydawać się łatwy (w końcu każdy ma ulubione ciasto!), to jednak jest tak wiele rzeczy do rozważenia!
Sezon, menu, kombinacje smaków, rozmiar, waga, styl, prezentacja…

Poniżej przedstawiam Wam kilka przykładów trendów i stylów na rok 2020. Mama nadzieję, że zdołam Was zainspirować.

Pomaluj mój świat

Co jeśli Wasze ciasto byłoby płótnem na dzieło sztuki? Istnieje wiele technik, które można wypróbować: akwarela, abstrakcyjne pociągnięcia, ilustracja natury … Malowane torty weselne nadają ciastom wyjątkowy poziom personalizacji, niezależnie od tego, czy szukasz konkretnych odbitek czy wszelkiego rodzaju kolorów. Wybierz coś, co jest zgodne z ogólnym tematem imprezy, a ciasto stanie się arcydziełem i wisienką na szczycie uroczystości!

torty weselne trendy 2020 torty weselne trendy 2020

Pływające torty

Jakie są? Przede wszystkim odporne na grawitację, a do tego piękne, niezwykłe i wyróżniające się! Zatem… przedstawiam Wam pływające ciasta.  Polegają na użyciu sprytnego stojaka na ciasto, śmiało można powiedzieć, że zaprojektowanie takiego tortu to istne dzieło sztuki. Uważam, że pływające torty weselne wyglądają szczególnie wspaniale, gdy mają geometryczną krawędź, ale oczywiście możecie wybierać spośród setek dostępnych opcji.

torty weselne trendy 2020 torty weselne trendy 2020

Mroczna słodkość

Ciemne torty weselne są idealne dla par, które chcą uczynić swoje wesele naprawdę niezapomnianym. Z czarnym lukrem i kremówką robią furorę. Ciemne torty weselne mogą pojawiać się z nutami kolorów (złote paski lub akcenty białych kwiatów na ich szczycie) lub z dodatkową teksturą dla jeszcze większej oryginalności. Czerń jest eleganckim kolorem, zatem doda jeszcze więcej klasy Waszemu ślubowi. Plotki głoszą, że powodem, dla którego trend na czarne torty gwałtownie wzrósł jest zbliżający się powrót My Chemical Romance… Zatem śmiało sięgajcie po ten gotycki akcent.

torty weselne trendy 2020

Tekstura przodem

Kiedy patrzycie na torty weselne, myślicie o kolorze, rozmiarze i warstwach. Jednak w dzisiejszych czasach równie ważne jest rozważenie tekstury. Jest tyle rzeczy, które można zrobić z polewą i podczas pieczenia. Teksturowane torty weselne mogą mieć postać marszczeń, perełek, gobelinu, marmuru, płatków, wzorów lamówek, czy koronek.  W połączeniu z jednolitymi kolorami wzory tekstur na torty weselne wyróżniają się jeszcze bardziej. Od wytłaczania do nakładania, teksturowane ciasta weselne mogą być tak minimalistyczne lub tak odważne, jak tylko zapragną Wasze serca. 

torty weselne trendy 2020 torty weselne trendy 2020

Kwitnący tort

Trend, który po prostu zapiera dech w piersiach – torty, które jakby kwitły na naszych oczach. Kwiatowe ciasta weselne zawsze były popularne, bez względu na porę roku, ponieważ kwiaty są tak romantyczne, jak to tylko możliwe. Niezależnie od tego, czy chcesz rozkwitnąć naked cake żywymi kwiatami, czy też pokryć go tymi jadalnymi, kwiatowe ciasta weselne to sprawdzona i godna zaufania opcja na całym świecie.

torty weselne trendy 2020 torty weselne trendy 2020

Kwadratowe wariacje

No cóż… trzeba to powiedzieć – okrągłe torty weselne powoli odchodzą do lamusa. Nadchodzi kwadratowa era! Dlaczego warto rozważyć ten kształt tortu? Ponieważ są kreatywne, dają tysiące możliwości i kombinacji.  Możesz nawet mieszać kształty, wybierając poziomy okrągły i kwadratowy (jeśli zdecydujesz się na ciasto wielowarstwowe). Niektórzy ludzie uwielbiają nagie kwadratowe ciasta, wszystko ze względu na prostą elegancję, podczas gdy inni wybierają fakturę i jasne kolory. W internecie znajdziecie też torty weselne pełne kaprysu, z wytłoczonymi krzyżówkami, a także te z „obramowaniem” wokół krawędzi, aby uzyskać elegancki, nowoczesny wygląd. Kwadratowe torty weselne dają nam to, że są…. kwadratowe. Możesz wybrać coś całkowicie tradycyjnego – śnieżnobiała biel, odrobina kwiatów, może nawet trochę koronki – i nadal będzie odważnie ładnie.

torty weselne trendy 2020

Żegnaj torcie

Kto powiedział, że ciasto musi być ciastem? Porzućcie myśl o samym cieście, ale zachowując jego ogólną strukturę dla zabawy. Istnieje wiele alternatyw dla tradycyjnego tortu weselnego, ale zacznijmy od najmodniejszych w ciągu ostatniego roku. Mamy ukochane wieże pączków, ciasta bezowe, dziesiątki pięknie udekorowanych babeczek, kółka sernika, ciasta macarone, ciastka, naleśniki i wiele innych. Lista nigdy się nie kończy – i to właśnie jest wspaniałe.

torty weselne trendy 2020

A jeśli jesteście z lubelszczyzny i szukacie kogoś kto Wam zrobi wymarzony tort, to ja szczerze polecam Świat Tortów i Katarzynę Jaszczuk, która była głównym źródłem inspiracji przy powstawaniu tego artykułu. 

 

źródło zdjęć: Pinterest