Trendy ślubne 2020, a konkretnie suknie ślubne jakie będą noszone przez Panny Młode w nadchodzącym roku to temat przewodni w całym świecie mody.  Od perły po ciekawe metale, jasne kolory i szykowne europejskie klimaty – oto, co idzie do nas zza oceanu. 

Podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody Ślubnej projektanci ślubni z całego świata zaprezentowali swoje najnowsze kolekcje oraz oczywiście trendy jakie będą panowały w modzie ślubnej w 2020 roku. W przeciwieństwie do poprzednich sezonów, w których było sporo interesujących, ale nie do końca praktycznych trendów, nowe kolekcje są bardziej uniwersalne. W pewnym sensie oznaczają duży powrót do tradycji. Przygotuj się na zaktualizowane wersje klasycznych materiałów ślubnych, w tym perły i przepiękne kwiatowe nadruki.

Perłowe ozdoby

W tym sezonie perłowe ozdoby są na prawie każdym wybiegu.  Nie ma więc wątpliwości, że jest to jeden z największych trendów w sukniach ślubnych dla panny młodej w 2020 roku. Jednocześnie projektanci wcale nie mają na myśli pereł naszych babć  –  projektanci wkroczyli ponad opalizujące klejnoty, wykorzystując je do wszystkiego, od rękawów od ramienia i od stóp do głów po biżuterię i buty . Jeśli połączymy je z jeansową kurtką to stworzymy kapitalny westernowy szyk. 

trendy ślubne 2020trendy ślubne 2020

Metalik w roli głównej

Nie lubisz krzykliwych ozdób, kryształów, czy brokatowych tiuli? Świetnie, ponieważ jest (wreszcie) nowy sposób na uzyskanie ślubnego blasku: metaliczne tkaniny i lśniący haft. Projektanci jednogłośnie mówią, że trendy ślubne 2020 nie mogą obejść się bez metalicznych materiałów, opalizujących fil coupé (tkanina z tkanym ażurowym wzorem) i błyszczące nici. Wszystko po to aby nadać swoim kolekcjom niebiański efekt. 

trendy ślubne 2020 trendy ślubne 2020

Włoskie klimaty

Tym razem Włochy były głównym źródłem inspiracji dla wielu projektantów. Kolekcje nawiązują zarówno do przylegających do szyi sukienek godnych garderoby Sophii Loren, jak i eleganckich minimalistycznych sukienek, które oddają istotę mediolańskiego wyrafinowania. Z tego powodu ten trend jest jednym z najbardziej wszechstronnych w sezonie 2020. 

trendy ślubne 2020

Kwiatowe nadruki

Przywitaj się z jednym z najładniejszych, a jednocześnie najbardziej zaskakujących trendów weselnych w 2020 roku. Zwiewne kwiatowe nadruki pojawiły się na sukienkach w niektórych z najbardziej znanych kolekcji sezonu, w tym Ines Di Santo, THEIA i Monique Lhuillier, których kwiecista suknia balowa Tuileries jest prosto z najpiękniejszych marzeń o ślubie w ogrodzie. Akwarelowe wzory botaniczne, pływające tkaniny i rzeczywiste ręcznie malowane kwiaty  to modne opcje dla panny młodej, która chce najlepszej bajkowej sukni ślubnej.

trendy ślubne 2020 trendy ślubne 2020

Suknie na jedno ramię

Po kilku sezonach na przeciwległych końcach dekoltu sukni ślubnej (rękawy na całej długości, a następnie super cienkie paski typu spaghetti) projektanci znaleźli szczęśliwe szczęśliwe rozwiązanie na trendy ślubne 2020. Sukienki na jedno ramię! Ten elegancki dekolt współpracuje z prawie każdym rodzajem tkaniny i sylwetką. Dlatego tak wielu różnych projektantów włączyło go do swoich najnowszych kolekcji.

trendy ślubne 2020 trendy ślubne 2020

Jeśli chcecie zobaczyć kilka filmików z Bridal Fashion Week 2019 to kliknijcie  TU

 

fot: {pinterest}