Walentynki w domu, czyli trochę inaczej niż dotychczas. Dzień zakochanych sprawia, że spora część par zazwyczaj decyduje się spędzić ten wieczór w romantycznej atmosferze. Najczęściej wybierane są takie atrakcje jak kolacja przy świecach, wizyta w spa, wyjazd w góry, czy po prostu wspólne spędzanie czasu w ciekawych miejscach. Jednak w tym roku jest trochę inaczej. Jak świętować walentynki skoro wszystko jest zamknięte? Poniżej przedstawiam kilka pomysłów, które mam nadzieje pomogą Wam w zorganizowaniu magicznych chwil w zaciszu swojego domu. 

Zacznij od dzień dobry

walentynki w domu

Nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie dnia niż śniadanie do łóżka. Poza samym posiłkiem możesz dołączyć kwiaty, świeże owoce i różne słodkości. To prosty sposób, na piękne rozpoczęcie dnia zanim zdążycie upić łyk kawy. Jeśli nie macie tradycji podawania sobie śniadania do łóżka, uwierz – to będzie naprawdę miła niespodzianka. 

Domowe kino

Zaplanuj seans filmowy. Dla stworzenia romantycznej atmosfery film można wyświetlić na rzutniku. Warto też rozpalić sporą ilość świec i zaopatrzeć się w przekąski oraz np. szampana lub wino. 

Milion powodów

Uwielbiam proste rozwiązania, a takim właśnie jest szybka przypominajka za co kochamy drugą osobę.  Kup zwykłe karteczki samoprzylepne albo małe koperty z liścikami i … zaszalej. Możesz napisać wspomnienia, części ciała, cechy charakteru, zalety albo wady, które kochasz w swoim partnerze / partnerce. Cokolwiek przyjdzie Ci do głowy. Zostaw je w miejscach rutynowej ścieżki, np. na lustrze w łazience, na papierze toaletowym, na kosmetyczce itp. 

Pierwsza randka po raz drugi

Włącz kreatywność i idź na całość. Odtwórz waszą pierwszą randkę – w domu. Jeśli wszystko zaczęło się w kawiarni, przygotuj kilka rzemieślniczych kaw. Jeśli byliście w romantycznej restauracji, wydrukuj menu i spróbuj przygotować jedno z dań jakie wtedy jedliście. A może do pierwszego spotkania doszło w zoo, wydrukuj zdjęcia zwierząt, które widzieliście i umieść je w ramkach w całym salonie. Zaszalej z kreatywnością i pamiętaj, aby tym razem już pierwszego dnia wyznać miłość. 

Warsztaty kulinarne 

Możecie zapisać się na warsztaty online, podczas których przygotujecie przepyszną walentynkową kolację. Wspólne gotowanie zawsze zbliża, a udział w zajęciach prowadzonych przez profesjonalistów dodatkowo gwarantuje świetną zabawę. Przykładowe warsztaty kulinarne, na które jeszcze się możecie zapisać znajdziesz TUTAJ 

Zagrajmy w grę

Jasne, zapewne przez cały czas prowadzicie niesamowite rozmowy – ale to nie znaczy, że wiecie o sobie dosłownie wszystko. Zagrajcie w grę, która może prowadzić do głębokiej rozmowy poprzez zadawanie ciekawych, niecodziennych pytań.  Zdziwicie się ile ciekawych rzeczy jeszcze o sobie nie wiecie. Przykładowe karty do gry możecie zamówić TUTAJ

Kartki walentynkowe

Tworzenie kartek to świetny sposób na pobudzenie kreatywności. Wyciągnij swoje materiały artystyczne i ułóż najbardziej świąteczne kombinacje różu i czerwieni – lub cokolwiek innego! To świetna zabawa dla dzieci i dorosłych, i bez względu na status twojego związku, zawsze jest ktoś w twoim życiu, kto doceniłby kartkę walentynkową DIY.

Walentynki na odległość

Jeśli niestety nie możecie spędzić tego dnia razem, warto pomyśleć o wysłaniu czegoś co wywoła uśmiech na twarzy ukochanej osoby. W moim rankingu na pierwszym miejscu zawsze i niezmiennie są kwiaty, czyli nieśmiertelna klasyka. Jeśli szukasz czegoś bardziej kreatywnego to ciekawym pomysłem będzie poczta balonowa

Mam nadzieję, że moje zestawienie pomoże tym, którzy szukają inspiracji na walentynki w domu. Pamiętajcie jednak, że celebrowanie miłości polega przede wszystkim na byciu po prostu razem, zarówno w dzień zakochanych jak i każdego innego dnia.