Jak wygląda współpraca z wedding plannerem? Z mojego doświadczenia wiem, że spora część osób (które być może chciałyby skorzystać z tej usługi) nie do końca wie na czym konkretnie taka współpraca polega i w czym konsultant ślubny może im pomóc. Dlatego ten artykuł poświęcony jest właśnie parom, które chciałby poznać cały przebieg współpracy ze mną. Celowo napisałam „ze mną”, ponieważ pamiętajcie, że każda firma organizująca ślub i wesele jest unikatowa i taki proces może wyglądać całkiem inaczej. Oczywiście do każdego klienta podchodzę indywidualnie więc poniższy artykuł potraktujcie proszę dość orientacyjnie. Zwłaszcza, że z moich usług możecie skorzystać w różnym zakresie. Poniżej opisałam współpracę kompleksową, ale gdy wybierzecie np. częściową organizację wtedy nasza współpraca skończy się wcześniej niż ta opisana w tym artykule. Pakiety współpracy ze mną znajdziecie tutaj: KLIK

Pierwszy krok – first look

Zakładam, że mamy już za sobą pierwszy kontakt (można to zrobić za pomocą formularza na stronie, fb, ig, telefonicznie oraz za pomocą e-maila – tyle możliwości…). Po krótkiej rozmowie telefonicznej, poznaniu Waszych głównych potrzeb i oczekiwań otrzymujecie ode mnie ankietę. W niej znajdziecie listę pytań o szczegóły Waszego dnia, m.in. gdzie chcielibyście aby Wasz ślub jak i wesele się odbyły, jaki macie budżet, o jakich dekoracjach marzycie, motyw przewodni, atrakcje dla gości itd.. Dodatkowo znajduje się tam również sekcja, gdzie możecie określić czego konkretnie oczekujecie ode mnie. Być może są elementy, które sami chcecie zorganizować albo już zorganizowaliście.

Krok drugi – formalności

Od momentu otrzymania wypełnionej przez Was ankiety potrzebuję kilku dni na przygotowanie spersonalizowanej oferty, uszytej na miarę Waszych potrzeb. Gdy się już z nią zapoznacie i warunki współpracy są dla Was odpowiednie wtedy podpisujemy umowę, to właśnie moment kiedy rozpoczyna się Wasza współpraca z wedding plannerem. Możemy to zrobić przy kawie jak i online – jak Wam wygodniej.współpraca z wedding plannerem

Krok trzeci – koncepcja kreatywna

Ten etap uzależniony jest od wcześniejszych ustaleń naszej współpracy, czyli krótko mówiąc – do czego mnie potrzebujecie. Wspólnie przechodzimy przez wszystkie punkty związane z wyglądem Waszego dnia oraz przez budżet. Dla mnie ważne jest poznanie Waszych inspiracji, marzeń i priorytetów. Dlaczego akurat priorytetów? Ponieważ jedną z moich ważniejszych ról jest trzymanie budżetu w ryzach, dlatego muszę wiedzieć czego podczas Waszego dnia kategorycznie nie może zabraknąć, a co jest tylko mile widzianym akcentem.

Krok czwarty – podwykonawcy

Wszystko już mamy ustalone – mogę działać. Szukam poszczególnych podwykonawców (obiekt weselny, fotograf, kamerzysta, catering, florystka, zaproszenia, winietki itp), wszystkich wyborów dokonuje pod kątem tego co ustaliliśmy wcześniej – motyw przewodni, klimat. Ostatecznie otrzymujecie ode mnie kilka propozycji z każdego obszaru, wtedy na spokojnie możecie wybrać z kim chcecie pracować, a z kim nie. Podobnie wygląda proces dobierania np. dekoracji, czy atrakcji – dostajecie ode mnie gotowe, najlepsze propozycje. Ten etap jest dość rozbudowany i trwa do momentu, gdy wszystkie elementy z listy nie zostaną przez Was zaakceptowane.

Krok piąty – cicha praca

To moment kiedy moja praca polega głównie na pilnowaniu terminów i procesowaniu płatności oraz doglądaniu i kontrolowaniu całego harmonogramu organizacji. Planuję noclegi, transport oraz upominki dla gości. Nasz kontakt w tym czasie nie jest już tak częsty, jak w przypadku innych kroków. Jednak stale jestem do Waszej dyspozycji i z każdym pytaniem bądź niepewnością możecie się do mnie zwrócić. Dodatkowo rozpoczynam pisanie scenariusza Waszego wielkiego dnia oraz ustalam m.in. harmonogram montażu i demontażu dekoracji, zespołu itd.

Krok szósty – w powietrzu czuć szaleństwo

To zdecydowanie mój ulubiony punkt! 

Rozpoczynam koordynację montaży. Pilnuje żeby florystka i zespół byli na czas, doglądam wyglądu sali, kontroluję czy makijażystka i fryzjerka rozpoczęły już pracę nad wyglądem Panny Młodej. Reasumując – ja pracuję, a Wy możecie na spokojnie oddać się w wir przygotowań. Gdy wybija godzina zero, zarządzam wszystkie ręce na pokład. Wszystkie za wyjątkiem waszych 😉 Kontroluje harmonogram przygotowań, odpowiadam na wszystkie pytania i wątpliwości Waszych gości, obsługi czy podwykonawców. Waszym zadaniem podczas tego dnia jest dobra zabawa, a ja zajmuje się resztą.  Swoją pracę kończę późno w nocy. 

Jeśli dekoracje wymagają demontażu następnego dnia, to również stawiam się gotowa do koordynacji tych kilku ostatnich godzin. 

Mam nadzieję, że ten artykuł rozjaśni Wam jak może wyglądać współpraca z wedding plannerem. Jeśli chcielibyście o coś dopytać, albo jakieś kwestie są dla Was w dalszym ciągu niejasne to śmiało napiszcie do mnie. W zakładce kontakt znajdziecie adres email, ale możecie również skorzystać z Facebooka albo Instagrama