Zaproszenia ślubne – styl boho, rustykalny, czy może klasyczny? Jedną z wciąż kultywowanych w naszym kraju tradycji jest wręczanie zaproszeń na uroczystość zaślubin.  Przez ostatnie lata przewinęło się kilka, kilkanaście rodzajów oraz typów tych niewielkich karteczek. Wybór odpowiedniego zaproszenia jest bardzo ważny, ponieważ jest to pierwszy akcent z jakim spotkają się goście, który nakreśli im charakter całej uroczystości.

W związku z tym, zaproszenia powinny być spójne ze stylem oraz charakterem całego ślubu. Czasami pary decydują się na wesela tematyczne – w stylu lat 70, barokowe, staropolskie czy takie, w których dominuje jeden kolor. Jeśli stawiasz na takie rozwiązanie, to ważne jest, aby zaproszenia również były spójne
z głównymi założeniami.

Obecnie na rynku można spotkać z bardzo szerokim wachlarzem zaproszeń ślubnych.  Drukarnie oferują rozmaite rodzaje papieru, dostępne masowo – jak i te na specjalnie zamówienie. Poniżej przedstawiamy kilka wariantów zaproszeń, które ostatnimi czasy cieszą się dużą popularnością.

STYL BOHO

Zaproszenia ślubne i styl boho, czyli jeden z najmodniejszych trendów ostatniego roku. Sama nazwa ma swoje początki w środowisku cyganerii, czyli bohemy. Cechą charakterystyczną dla tego typu zaproszeń są głównie wzory etniczne, kwiaty oraz dość zwiewne, lekkie fasony. Zaproszenia ślubne w styl boho zazwyczaj mają umieszczone się takie elementy jak piórka, kamienie czy motywy roślinne, które najczęściej układa się na kształt wianka, bądź luźno rozrzuca.  Ciekawe będzie jeśli dodacie np. motyw koronki do zaproszeń.

zaproszenia ślubne styl boho zaproszenia ślubne styl boho zaproszenia ślubne styl boho

STYL RUSTYKALNY

Ceremonia ślubna oraz przyjęcie weselne w stylu rustykalnym powinny nawiązywać do przyrody. Same zaproszenia ślubne zawierają w sobie elementy drewniane, jutowe sznurki, rośliny.  Dlatego też, bardzo oryginalnym rozwiązaniem jest np. owinięcie zaproszenia płótnem bądź innym surowym materiałem.

zaproszenia ślubne styl boho zaproszenia ślubne styl boho zaproszenia ślubne styl boho

STYL KLASYCZNY

Ta stylistyka jest przeznaczona głównie dla osób, które lubią klasykę oraz elegancję.  Zazwyczaj przy tego typu zaproszeniach używa się dobrego jakościowo papieru, kryształów, pereł czy atłasowych tasiemek. Jednakże, unikajcie stosowania różnych typów czcionek (które przy zaproszeniach w stylu boho lub rustykalnym są mile widziane). Proste i przejrzyste fonty sprawdzą się w tym rozwiązaniu najlepiej.

zaproszenia ślubne styl boho

STYL HUMORYSTYCZNY

Celem takiego typu zaproszeń jest wywołanie uśmiechu na twarzy zapraszanych gości.  Zwykle umieszcza się karykatury państwa młodych, bądź zabawne grafiki nawiązujące do ceremonii ślubnej. Niektóre pary młode swoje zaproszenia projektują w formie plakatu, wezwania na przesłuchanie, czy awiza pocztowego. Cała forma zaproszenia ma charakter humorystyczny i bardzo często  zakończone jest ono żartobliwym akcentem.

STYL MIESZANY

Czasami wybranie jednego stylu może okazać się dość kłopotliwe – dobrym rozwiązaniem jest wtedy połączenie kilku konwencji. Oczywiście musimy pamiętać o rozsądku i wykorzystać tylko kilka najbardziej charakterystycznych akcentów. Pamiętaj, żebyście nie wprowadzili miszmaszu i chaosu, który zostanie odebrany jako po prostu nieczytelny. 

Należy również pamiętać, że to nasz dzień więc jeśli jesteście zapalonymi podróżnikami, to głównym motywem zarówno przyjęcia jak i zaproszeń mogą być właśnie podróże! Zaproszenie w formie biletu lotniczego? Czemu nie! Kochacie teatr? W takim razie niech Wasze zaproszenie do złudzenia przypomina maski teatralne czy scenariusz. Pomysłów jest wiele, pamiętajmy tylko
o zdrowym rozsądku i czytelności zaproszenia. Nie chcemy przecież, żeby nasi goście pomylili np. miejsce ceremonii czy datę.

Jeśli szukasz kogoś, kto wykonuje oryginalne i nieziemskie zaproszenia ślubne to musisz zajrzeć TU

A jeśli zastanawiacie się nad własnoręcznym wykonaniem zaproszeń i zaoszczędzeniem, zajrzyjcie do wpisu o tym jak ciąć koszty wesela KLIK

Źródło zdjęć: hochzeitswahn.de / 100layercake.com / hochzeitskleidideen.photomontages.club / theknot.com / herzdruck.at / champagnepress.com / etsy.com / minted.com